Порода Японський хін

Собака японських імператорів, собака - іграшка, собака - компаньйон. Це все він - Японський хін (або Японський спаніель).

japanese chin hieroglyph, ієрогліф Японський хін

Загадкове створіння, що вважалося даром богів, і займало високе становище навіть серед людей в древній країні Ямато (大和, так називало Японію багато віків назад). У японській мові є слово "іну" - "собака", так називають в Японії усіх собак (акіта-іну, шіба-іну, тоса-іну), а є ХІН - істота, яка ні в якому разі не відноситься до собачого племені. На малюнку зображено ієрогліф, що означає "Японський хін".

У Японії ці маленькі істоти з космічними очами користувалися безмежним обожнюванням і вважалися священними посланцями богів. Тільки члени імператорської родини і аристократи могли мати дорогоцінного собаку.Japanese Chin - Toy Dog

Японський хін - собака іграшка

Японський хін розводився в імператорських або храмових розплідниках. Найменших хінів знатні дами носили в бамбукових клітках, підвішених у широких рукавах кімоно, це доповнювало й прикрашало екзотичне вбрання.

Іноді священних собак дарували на знак пошани до видатних заслуг перед імператором. В Європу хіни потрапили лише в середині дев'ятнадцятого сторіччя. Дотепер чужоземцю в японії вкрай важко придбати Японського хіна.

В класифікації Міжнародної Кінологічної Федерації (FCI) японськіх хінів відносять до дев'ятої породної групи, яка має назву "Компаньйони та іграшки". Японського хіна можна сміливо зараховувати до обох цих категорій.

Japanese Chin - Companion DogЯпонський хін - собака компаньйон

Невеличка, розміром з кота, охайна собачка без запаху - чудово виглядає в інтер'єрі кімнати. Неконфліктна і досить витривала, вона чудово впорається з функціями компаньйона в прогулянці чи в тривалій подорожі. При потребі її легко можна переносити в контейнері.

 

 

 

Докладніше про породу можна почитати в наступних місцях:

Сайт розплідника MIVAKU

Стаття про очі Японського Хіна

Розвиток цуценят Японського Хіна

 

FCI Стандарт породи Японський хін (N° 206 / 02.09.2009 / GB)

Оригінальний текст стандарту англійською
мовою FCI-Standard N° 206 / 02.09.2009 / GB

Переклад стандарту

Японський хін (Хін)

КРАЇНА ПОХОДЖЕННЯ : Японія.

ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ ОРИГІНАЛУ ЧИННОГО СТАНДАРТА : 26.03.2009.

ВИКОРИСТАННЯ : Собака компаньйон.

КЛАСИФІКАЦІЯ F.C.I. :           Група    9     Собаки компаньйони та собаки іграшки.

                                                   Секція  8     Японський хін та Пекінез.

                                                   Без робочих випробувань.

Детальніше: FCI Стандарт породи Японський хін (N° 206 / 02.09.2009 / GB)

Британський стандарт породи Японський хін (лютий 2012)

Оригінальний текст стандарту англійською
мовою на сайті Британського Кінологічного Клубу

Переклад стандарту

Стандарт породи - стандарт за лютий 2012-го

 

Стандарт породи є вказівками, які описують ідеальні характеристики, темперамент і зовнішній вигляд породи і гарантує, що порода пристосована до заявлених функцій. Здоровий глузд має важливе значення. Заводчики і судді повинні завжди бути обережними, щоб уникнути очевидних умов або упереджених оцінок , які були б шкідливі для здоров'я, благополуччя або soundness цієї породи.

Детальніше: Британський стандарт породи Японський хін (лютий 2012)

Joomla templates by a4joomla